Language

Dia Pro® Tarihce

Dia Pro Tıbbi Ürünler San. ve Tic. A.Ş, jel teknolojisine dayalı son jenerasyon İmmünohematoloji Kit ve ekipmanları üretmek hedefiyle 2007’dekurulmuştur.

1983’ten beri faaliyet gösteren grubumuzun en genç ve en  dinamik üyesi olan Dia Pro Tıbbi Ürünler San. ve Tic. A.Ş,  jel teknolojisine dayalı son jenerasyon İmmünohematoloji  Kit ve ekipmanları üretmek hedefiyle 2007’de kurulmuştur.

Bu amaca yönelik tasarlanmış tesisin inşası 2007 yılında başlamış ve 22 ayda tamamlanmıştır. 4500 m2 kapalı alan üzerine kurulu olan fabrikamız, Class C&D temiz odaları içeren üretim alanları ve standartlara uygun sıcaklık kontrollü laboratuvarlar, depolar, bakım ve teknik servis departmanlarını içermektedir.

Firmamız kurulduğu günden bu yana en yüksek üretim standartlarını benimsemiş ve Sağlık Bakanlığı Tıbbi Tanı Cihazları Yönetmeliği kurallarına göre güncel İn-Vitro Diagnostik (2017/746 IVDR) ve Medikal Cihaz (2017/745 MDR) regülasyonları kapsamında ISO 9001: 2015, ISO 13485: 2016 direktifleri uyarınca üretimini geliştirerek CE belgesi almaya hak kazanmıştır.

2012 yılında zorlu bir 5 yıllık Ar-Ge süreci tamamlandıktan sonra, Across Gel® ve Across System® ürünlerinin lansmanı yapılmıştır. Türkiye’de immünohematoloji test ve ekipmanlarının ilk üreticisi olan        Dia Pro, bu alanda dünyanın tanınmış şirketlerinden biri haline gelmiştir.

Dia Pro, Türkiye’de immünohematoloji ürünlerinin dünya standartlarında bir üreticisi olmakla birlikte teknolojik yenilikleri takip ederek konumunu korumaya kararlıdır.