Language

Dia Pro® Tarihce

Dia Pro Tıbbi Ürünler San. ve Tic. A.Ş, jel teknolojisine dayalı son jenerasyon İmmünohematoloji Kit ve ekipmanları üretmek hedefiyle 2007’dekurulmuştur.

1983’ten beri faaliyet gösteren grubumuzun en genç ve en  dinamik üyesi olan Dia Pro Tıbbi Ürünler San. ve Tic. A.Ş,  jel teknolojisine dayalı son jenerasyon İmmünohematoloji  Kit ve ekipmanları üretmek hedefiyle 2007’dekurulmuştur.

Bu amaca yönelik tasarlanmış tesisinin inşası 2007 yılında  başlamış ve 22 ayda tamamlanmıştır. 4500 m2 kapalı alan  üzerine kurulu olan fabrikamız, Class B & C temiz odaları  içeren üretim ve laboratuvar alanları, standartlara  uygunsıcaklık kontrollü depolar, bakım ve teknik servis  departmanları içermektedir.

Firmamız kurulduğu günden bu yana en yüksek üretim  standartlarını benimsemiş ve Sağlık Bakanlığı Tıbbi Tanı  Cihazları Yönetmeliği kurallarına göre MDD 98/79 / ATM kapsamında ISO 9001:2015, ISO 13485:2012 direktifleri  uyarınca üretimini geliştirerek CE belgesi almaya hak  kazanmıştır. 2012 yılında zorlu bir 5 yıllık Ar-Ge süreci  tamamlandıktan sonra, Across Gel® kart ve Across System®  ekipmanlarının lansmanı yapılmıştır. Türkiye’deki jel santrifüj  kart ve ekipmanlarının ilk üreticisi olan Dia Pro, bu alanda  dünyanın tanınmış şirketlerinden biri haline gelmiştir. 2018 yılında, ultra saf su üretimi için tasarlanan su sistemi kurulumu tamamlanmıştır.

Dia Pro, Türkiye’de immünohematoloji ürünlerinin dünya  standartlarında bir üreticisi olmakla birlikte teknolojik  yenilikleri takip ederek konumunu korumaya kararlıdır.